Radové rodinné domy - michalovice 

Tepelné čerpadlo IVT pro topení a chlazení

Objekt

21 radových rodinných domov a 2 solitérne, sú postavené kompletne v systéme HELUZ s jednovrstvovým obvodovým plášťom z plnených tehál HELUZ Family 50 2in1. Vďaka nim majú domy veľmi nízku tepelnú stratu a stali sa tak veľmi dobrým základom pre inštaláciu moderných technológií vetrania, vykurovania a chladenia. Riadené vetranie v dome je vybavené účinnou rekuperáciou a celoročne sa stará o dostatok čerstvého a zdravého vzduchu pre všetkých jeho obyvateľov.

Systém

Vykurovanie a prípravu teplej vody zaisťujú tepelné čerpadlá IVT PremiumLine EQ s výkonom 4,5 kW, ktoré odoberajú energiu z vrtov vykonaných priamo pod základovou doskou. V celom objekte je inštalované nízkoteplotné podlahové vykurovanie GETASYSTEM, doplnené vykurovacími rebríky v kúpeľniach.

Systém vrtov a podlahového kúrenia umožňuje využívať v lete pasívneho chladenia, kedy sa chladom z vrtov priamo ochladzuje betónová podlaha vo vybraných miestnostiach. Tento spôsob chladenia má síce nižší výkon ako štandardné klimatizačné jednotky, ale chladí veľmi komfortne - úplne bez hluku a prievanu.

Vďaka dobre zvolenému stavebnému systému a technológiám, vie domy veľmi dobre pracovať s akumuláciou a spätným využívaním energie. Teplo obsiahnuté vo vydýchanom vzduchu je odovzdávané pomocou rekuperátora vzduchu čerstvému, z vrtov pod domy sa v zime získava teplo a v lete naopak veľmi jednoducho a lacno chlad. Aj teplo, ktoré sa v lete pri chladení odvádza do vrtov, sa využije pre zvýšenie ich teploty a ohrev teplej vody tepelným čerpadlom je potom vďaka vyššiemu vykurovaciemu faktoru lacnejšie.  

Tepelná čerpadla pro developerské projekty

Tepelná čerpadla IVT země/voda